יום ב' - 4/4/2022 מלון קראון פלאזה תל אביב

08:30
קליטה רישום וכיבוד קל
09:00
ניטור עובדים מרחוק - כשהעבודה מגיעה הביתה והפרטיות נשארת מחוץ לדלת

כלי ניטור יכולים לעקוב אחר הפרודוקטיביות של העובד הפועל מרחוק, כמו גם להגן על הארגון מפני איומי אבטחה, אך בא בשעה הם חושפים את המעסיק לסיכונים משפטיים העלולים לנבוע פגיעה בפרטיותו של העובד.

הרצאתו של עו"ד מיכאל גילינסקי תבהיר איך ניתן לצלוח את הגבול הדק בין פיקוח על עובדים לפגיעה בפרטיות. כיצד להגן על הארגון בעולם העבודה החדש כאשר עבודה מרחוק היא לא ענין חולף.

ההרצאה תציג כללים אופרטיביים הניתנים ליישום מבלי להפר את חוקי הגנת הפרטיות ואלו סוגים של מידע על עובדים ניתן לשמור ולאחסן ואלו לא?
ההרצאה תענה על סוגיות חשובות בתחום דיני הפרטיות וייענה על השאלות המטרידות מעסיקים ועובדים כאחד.

מרצה: מיכאל גילינסקי, עו"ד, שותף, ראש תחום רגולציה ושוק ההון באודיט בקרה וביקורת, שימש כסגן לפרקליט המדינה בפרקליטות המדינה ומנהל מחלקת אכיפה באגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר.

10:00
ארוחת בוקר קלה ומפגשי נטוורקינג
10:30
פרטיות ישראל 2022 - אל מול תקנות המידע האירופאיות (GDPR)

שנת 2022, חווה תמורות משפטיות רבות בתחום ההגנה על המידע האישי והפרטיות, החל מאישור תקנות הגנת הפרטיות (העברת מידע אל מאגרי מידע שמחוץ לגבולות המדינה), תיקון הצעת חוק הגנת הפרטיות לחיזוק הזכות לפרטיות, דרך הגבלת העברת מידע שמייצרת גוגל ופייסבוק מאירופה לארה"ב ועד לפרשת NSO.

החוקים, התקנות וההצעות החוק החדשות מחדדות, מחד, את הפער הקיים בין ישראל לאירופה בתחום הפרטיות. מנגד הן יוצרות תקווה לגישור על פער זה, אם וכאשר יוזמות החקיקה יקודמו.

ההרצאה תסקור את השינויים הרבים שחלו בשנה האחרונה בתחום בארץ ובעולם ואת השפעתם המיידית על הארגונים בישראל לצד סקירת הנזקים שגרמה פרשת פגסוס.

מרצים: עו"ד דן חי, מומחה לדיני טכנולוגיה, הגנת פרטיות וסייבר. עומד בראש משרד דן חי ושות', יו"ר הוועדה להגנת הפרטיות של לשכת עורכי הדין ועו"ד רועי סננס, שותף מנהל (משותף) במשרד דן חי ושות'

11:45
ממטרד שולי לכלי שיווקי – על המייקאובר של הזכות לפרטיות

הזכות לפרטיות נחשבה במשך שנים לאחד המעצורים של מהלכים שיווקיים בחברות מסחריות ולשיקול שולי יחסית במערך השיקולים של החברה. בשנתיים האחרונות הייתה זו דווקא Apple שהפיקה מהלימון לימונדה והביאה את הפרטיות היישר לכותרות - פשוטו כמשמעו.

מרצה: עו"ד שיר שושני כץ משפטנית מומחית בתחום הגנת הפרטיות ואבטחת מידע, דיני אינטרנט וטכנולוגיה, עיבוד מידע וקניין רוחני במשרד AYR – עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ ושות'.
עו"ד שושני-כץ זכתה להכרה על הישגיה בתחום טלקום ומדיה ע"י מדריך הדירוג הבינלאומי ‘The LEGAL 500’.
בעבר עבדה עו"ד שושני-כץ ברשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים, והינה בוגרת קורס ממוני הגנת הפרטיות ואבטחת מידע, אוניברסיטת תל אביב.

12:45
לוקחים אחריות על הטכנולוגיה – פרטיות כערך עסקי

ישראל היא בין המובילות בעולם בחדשות טכנולוגית, אך עדיין נמצאת בפער ניכר בתחום הפרטיות, ביחס למקובל במדינות אחרות.

בשנים האחרונות, נושא הפרטיות, הפך למרכיב מרכזי בהסכמים מסחריים והוניים, בהגנה על מוניטין של חברות וכעת גם ביחסי האמון שבין מותגים והקהילה.
בעולם החדש מידע הפך להיות מרכיב מרכזי בתהליכי פיתוח עסקי וקבלת החלטות. לצד התמורות הרבות שגלומות בשימוש במידע - ישנם סיכונים רבים לבעלי המידע, לארגון ולמוניטין שלו.

בהרצאה נדבר על האופן שבו חברות וארגונים יכולות לגשר על הפער בין חקיקה מיושנת למציאות טכנולוגית משתנה, ועל עקרונות הגנת הפרטיות שניתן ורצוי להטמיע בהיעדר חקיקה מודרנית.

מרצה: עו"ד נעמה מטרסו קרפל, מנכ"לית עמותת פרטיות ישראל, אשת טכנולוגיה, משפטנית ומומחית בנושא פרטיות וסייבר. נעמה עוסקת מזה כ-15 שנה בתחום הסייבר והפרטיות, הן מהזווית המשפטית כעורכת דין, והן מהזווית הטכנולוגית כמומחית בתחום ניהול ותגובה לאירועי סייבר. בעבר ניהלה את מחלקת מחקר ותגובה למתקפות ואירועי אבטחה, בחברת סייבר בינלאומית.

13:30
ארוחת צהרים חוויתית במסעדת המלון
14:15
אימוץ תוכנית ציות מקיפה בתחום הגנת הפרטיות לאור השינויים הגלובאליים בתחום זה

בשנים האחרונות, מדינות רבות ברחבי העולם מחזקות את חוקי הגנת המידע שלהן, וחלקן מאמצות חוק דמוי GDPR או חוק השואב את עקרונותיו המהותיים.

חברות עם נוכחות גלובלית חייבות להיות מודעות לשינויים שחלים בתחום הגנת הפרטיות ולהיערך לציות למגוון רחב של חוקים ותקנות, אשר לעתים כוללים דרישות ומגבלות שונות.

במסגרת ההרצאה נדון בעקרונות דומים המופיעים בחקיקה הגלובאלית שמומלץ ליישמם במסגרת תוכנית ציות לדיני הגנת הפרטיות.

מרצה: עו"ד אלה טבת- שותפה ומנהלת מחלקת קניין רוחני ופרטיות במשרד גרוס ושות'.

15:15
סיום הכנס, חלוקת תעודת והענקת שי אישי